Az előző bejegyzésben a bontott faanyag megmunkálásáról, a kerítés fa részeinek az új életre keltéséről írtam. Most a kerítés fém keretének a felújításáról, valamint a kerítéslécek felrakásáról és a befejező műveletekről írok.
FÉM RÉSZEK CSISZOLÁSA, TISZTÍTÁSA

VASKERÍTÉS FESTÉSE
- Elég a pergő rozsdát/pattogzó festéket eltávolítani. (Csiszoltuk, tisztítottuk ugyan a felületet, de azért nem lett fémtiszta. Főleg nem a csavartmintás betonvas elemek…)
- Nem kell külön alapozni.
- Elég csak 2 rétegben felvinni, nagyon jól fed.
- Gyorsan szárad (dobozon 2 óra)
- Szín

ECSET KIMOSÁSA?

Összességében tetszik a végeredmény, jól fed, szép lett a színe. Gyorsan száradt és elvileg tartós is lesz. De legközelebb lehet, hogy inkább ehhez is vízbázisú festéket választok majd.
MEDDIG MARADJON NYITVA A KAPU FESTÉS UTÁN?
- A vaskeretet is több részletben festettem. Kerítéselemenként haladtam és az egymással összezáródó elemeket sosem közvetlenül egymás után festettem.
- Mindig az adott kerítéselem összezáródó részénél kezdtem a festést, így az száradhatott, amíg végigkentem a többi részét.

LÉCEK FELRAKÁSA, BEFEJEZÉS
Amikor elkészültünk a lécek és a vaskeret festésével is, már csak az összerakás volt hátra. Ehhez még fúróra, csavarra és alátétre volt szükségünk. Ezt a műveletet megint a férjemmel ketten csináltuk. Itt a nehézség az volt, hogy a vaskereten nem szabályosan helyezkedtek el a lyukak. Ezért én az egyik oldalról odafogtam a kerítéslécet a kerethez, míg a férjem a másik oldalról kifúrta és csavaroztuk is be. Így nem kellett méricskélni, hogy hol kell lyukat fúrni a fába.

Persze az elkészült kerítésre még felkerült a szintén felújított postaláda, utcanév- és házszámtábla, valamint a közműjelző tábla is. Utóbbinál fontos, hogy ugyanoda kerüljön vissza, ahonnan levettük! A nálunk kihelyezett közműtábla már elég régi és megviselt volt, de szerencsére súrolószerrel (és spaklival óvatosan kapargatva) el tudtam róla távolítani a rozsdát és a régi festékmaradványokat is.
